15 Nisan 2012 Pazar

Mevsim bahar..:)

Nisan yağmurlarıyla, binbir renge bürünmüş doğasıyla geldi işte kapımıza bahar... Bu sabah, kahvaltıda yağmuru izliyordum.. Dışarı çıktım, terletti beni güneş... Şimdi, ise bir görünüp, bir kayboluyor... İşte, böyle biraz hınzır, biraz şıpsevdi ama çok keyiflidir bahar...

Bu da, elma ağacım, bu çiçeklerden kaçı elma olur bilmiyorum ama her gün heyecanla izliyorum gelişimini...:)

Oğullar ve Rencide Ruhlar
"Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar." diyor Alper Canıgüz "Oğullar ve Rencide Ruhlar" kitabında. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle almıştım kitabı zira yazarını da daha önce hiç duymamıştım. Ama çok keyifliydi sahiden. Beş yaşında bir çocuğun içinde düştüğü bir hikayeyi anlatıyor Alper Canıgüz, farklı üslubu ve sürükleyici diliyle. Yaşının avantajıyla her yere girip çıkan, hem filozof hem fırlama bir oğlanın hikayesi... Hem gülecek hem derin derin düşüneceksiniz okurken. Yani, okuyun derim mutlaka...:)


Yusuf Atılgan'ın ünlü romanı Anayurt Oteli'ni de yeni okuma imkanı buldum. Filmi  de varmış; izlemedim... Roman sahiden iyiydi. Gerçi ben çok sevmem böyle karanlık, buhranlı, umutsuz hikayeleri ama Anayurt Oteli, bir anda sardı beni. Zebercet'in hikayesi, acımsı, buruk bir tat bırakıyor damağınızda... Okumadıysanız henüz, "okunası" bir roman derim...

İzlediğim filmleri yazacaktım ama beni bekleyen işler nedeniyle vicdan azabı çekiyorum; şimdi biraz çalışayım, sonra onları da anlatırım... Ama öncelikle size bir Mr.Maana sorusu bırakıyorum, bolca gülümseyin diye:)


Son yıllarda çağın hastalığı olarak gündeme gelen "Nomofobi" hangi korkuyu anlatmak için kullanılan bir terimdir?
A- Cep telefonundan mahrum kalma korkusu
B- Darbe korkusu
C- "Elalem ne der?" korkusu
D- "Arayacağım ama ya telefonu açmazsa?" korkusu


Herkese keyifli bir pazar dilerim:)

5 Nisan 2012 Perşembe

Mr.Maana'dan keyifli sorular!

Mr.Maana, çeşitli konularla ilgili eğlenceli sorular sormaya devam ediyor. Bazen kahkahalarla güldürüyor beni, bazen derin derin düşündürüyor, bazen de şaşırtıyor doğrusu. Ama her halükarda, bolca eğlendiriyor:) 

Merak edenler www.facebook.com/MrMaana.official adresinde tüm paylaşımlara ulaşabilir. Sizin için seçtiklerim ise burada:)

Mr.Maana soruyor:
"Vietnamlılar bana hiçbir kötülük yapmadılar ki onlarla savaşayım" diyerek Vietnam Savaşı'na katılmayı reddeden ve 5 yıl hapis cezası alan isim kimdir?
A-Muhammed Ali
B-Richard Nixon
C-Forrest Gump
D-Stanley Kubrick

Medya maymunu nedir?

A-Medya ile anlaşmalı çalışan özel maymunlardır
B-Medyada yer almak için her türlü şaklabanlığı yapan kişidir
C-"Bu görüntüler kaçmaz"daki görüntülerdir
D-"Seksi fotoğrafları için tıklayınız" haberleridir


Bol gülücüklü günler dileğiyle....:)

Hoşgeldin bahar..:)

Balkonumda bütün kışı sessiz sakin geçiren elma ağacım, baharın gelişini coşkuyla kutluyor... Benim gibi..:)))


Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...