5 Mayıs 2014 Pazartesi

En Güzel Anneler Günü Hediyesi!

Sahi, ne olabilir sizce en güzel Anneler Günü hediyesi? Bir anneyi en çok ne mutlu eder?

Annemi düşünüyorum... Onun sevinçlerini, hayallerini, umutlarını, dileklerini, dualarını... Yüreği, evlatlarının sevgisiyle çarpan, onların üzüntüsüyle dünyası kararan o güzel ve özel kadını... Ve diyorum ki o zaman, bir anneyi en çok evlatlarının mutluluğu ve başarısı mutlu eder. Evlatları sağlıklı ve mutlu olan bir anne, huzurlu ve güvende hisseder, rahatlar ve ancak o zaman kendisiyle ilgili düşler kurabilir. Yani, annelerimize en güzel hediye; mutluluğumuzdur.

Annemiz de bir kadın...
Çocukları olduktan sonra odağı tamamen değişir ve ömrünü çocuklarına adar kadınların çoğunluğu. Kendi istekleri, kendi sağlığı, kendi hayalleri, kendi güzelliği, kendi arkadaşları, hepsi arka plana itilir hiç gocunmadan...
Ama nihayetinde annemiz de bir kadın! Hatırlatmak gerekiyor bunu kendimize çünkü bazen gerçekten unutuyoruz:-) Mesela Anneler Günü'nde ona mutfak eşyası almak gafletine düşüyoruz veya ev eşyası... Bir kere ben de düştüm bu hataya, yüzündeki gölgeyi gördüm ya; bir daha asla!

Anneler Günü'nden bağımsız, annemi her gün mutlu etmeye gayret gösteriyorum aslında. Sağlığım yerindeyse, işim iyiyse, yüzüm gülüyorsa; annem mutludur. Anneler Günü'nde ise onun güzelliğine güzellik katacak hediyeler almaya çalışıyorum. Mesela hoş bir kıyafet, güzel bir çanta, şık bir ayakkabı... Genelde ise, altın bir takı alıyorum. Sanırım eskilerden gelen alışkanlık, annem hediye deyince altın düşünüyor hemen:-) Altın bir küpe, yüzük, kolye... Gümüşle pek arası yok. Ben de bu Anneler Günü için gözüme bir takı kestirdim; hatta arada ben de takarım! Bakalım, beğenecek misiniz:) Takıfoni'de Anneler Günü için indirimde üstelik!
Bu arada, yazmayı gerçekten özlemişim:)2 yorum:

  1. Ben de çok kızarım ev eşyası falan alınmasına. Sanki bizim için daha çok çalış bu aletlerle,bize daha çok pasta yap, tost yapmak. Bizim için daha çok çalış der gibi.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen! Zaten ömürlerini bize adayan annelerimizi, bari bu en özel günlerinde şımartalım:-)

      Sil

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...